Diyaliz

Diyaliz Bölümümüz, sürekli böbrek yetmezliği olan hastalara sağlık hizmeti vermek üzere açılan hemadiyaliz merkezlerinde görev yapacak sağlık elemanları yetiştirmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, eğitimleri sırasında gereken bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerileri ve yetkinlikleri kazanmaları, teorik bilgilerini uygulamalarla pekiştirmelerini sağlamak amacıyla kurulan Diyaliz Laboratuvarında uygulama eğitimi almaktadırlar. Eğitim öğretim dönemleri boyunca özellikle klinik uygulama öncesinde öğretim elemanları denetiminde mankenler üzerinde 2 yıl boyunca uygulama gerektiren dersler için laboratuvar çalışmaları yapılmaktadır. Böylece öğrenciler klinik uygulamalara başlamadan önce, gerekli becerileri kazanmaktadır.

Puan Türü TYT
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 2 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Çocuk Gelişimi, Anestezi
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

Diyaliz Ders İçerikleri

Anotomi - Fizyoloji - Temel Biyokimya - Temel Mikrobiyoloji - Hasta Bakım İlkeleri - İç Hastalıkları - Temel - Diyaliz - Farmakoloji - Nefroloji - Su Sistemi - Enfeksiyon Hastalıkları - Diyaliz Ekipmanları Kullanımı ve Bakımı - Diyaliz - Cerrahi Hastalıkları - Hastalıklarda Süreç ve Bakım - Diyaliz Hastalarında Beslenme Yönetimi - Diyaliz Hastalarında Ruh Sağlığı Sorunları - Çocuk Nefrolojisi

Diyaliz İş İmkanları

Mezunlarımız, kamu ve özel sektörde yer alan sağlık kurum ve kuruluşlarının diyaliz ünitelerinde uzman doktor gözetiminde çalışabilmektedir. Ayrıca Diyaliz teknikeri olarak resmî ya da özel sağlık kuruluşlarının diyaliz ünitelerinde görev alabilir veya kendinize ait diyaliz ünitesi de açabilirsiniz.

Diyaliz Taban Puan ve Ücreti

DİYALİZ
Bölüm Adı Kont. Taban Puan Başarı Sırası Ücreti (KDV Hariç)
Diyaliz (Burslu) 12 280,84869 488.181 0.00 TL
Diyaliz (%50 İndirimli) 18 250,9132 783.034 18.000 TL
Diyaliz (Ücretli) 50 214,13085 1.242.364 36.000 TL

 

Tanıtım Videosu

Fotoğraflar

Diyaliz Diyaliz Diyaliz