Konya'da Yaşam

Konya, çoğunluğu şehir merkezinde bulunan yurtlar ve stüdyo dairelerle öğrenciler için oldukça ekonomik ve çok çeşitli yerleşim imkânları sunmaktadır. Beş üniversiteyle genç nüfusa sahip olması, gelişmiş bir şehir olan Konya’nın canlı bir sosyal yaşama sahip olmasına katkı sağlamaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nde olması sebebiyle Türkiye’nin her yerinden de kolaylıkla ulaşılabilen bir şehir olan Konya, havaalanıyla ve hızlı tren teknolojisiyle birlikte Türkiye’nin dört bir yanıyla sürekli etkileşim içindedir.

Oldukça genç bir nüfusa sahip olan Konya, modern alışveriş merkezleri, restoranlar, kafeler, sinema, tiyatro, spor ve müzik etkinliklerinin yanında çeşitli sanat ve hobi kursları ile de yeni öğrencileri için âdeta bir cazibe merkezi.

Anadolu’nun tam kalbinde olan Konya, aynı zamanda göller hariç 38.873 kilometrekare yüzölçümü ile Türkiye’nin en büyük şehridir. Konumu ve yüksek hızlı tren imkânı itibarıyla Eskişehir, Ankara, İstanbul gibi illerle doğrudan bağlantı içinde bulunmaktadır. Ayrıca Konya; Ankara, Eskişehir, Antalya, Aksaray, Niğde, Mersin, Karaman, Isparta ve Afyon’a da komşudur. En güvenli iller sıralamasında ilk sıralarda gelen Konya, ailelerin çocuklarını içleri rahat bir şekilde gönderebileceği illerden de biri olma özelliğindedir. Ayrıca işsizlik oranının en düşük olduğu illerden biri olan Konya, güçlü bir istihdam kapasitesine sahiptir.

Konya hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam Konya'da Yaşam