Alperen Eğer

Mezun

2019 yılında liseden mezun olduktan sonra ilk tercihim olan KTO Karatay Üniversitesi İşletme Bölümüne yerleştim. Üniversiteye başladığım ilk yılın yaz tatilinde Sağlık, Kültür ve Sportif Aktiviteler Direktörlüğünde asistan öğrenci olarak görev aldım. Girişimcilik etkinlikleri sayesinde profesyonel hayat ile tanıştım. Yüzlerce saatlik eğitim ve geniş network ağıyla birlikte üniversite hayatımın ilk yılında, sınıf arkadaşımla birlikte Karatay İşletme Topluluğu’nu kurdum. Küçük bir ekip ile başlayan bu maceramız daha sonra KTO Karatay Üniversitesi'nin değerli akademisyenlerinin desteği ve yol göstericiliğiyle 15 kişilik bir ekip işine dönüştü. Bu süreçte elde ettiğimiz başarı ve özgüvenimizin mimarı, üniversitede aldığımız teorik eğitimin yanı sıra bizlere bilgiyi pratiğe dönüştürme anlayışı ile eğitim imkânı sunulmasıdır.

Stajlarımı da üniversitemizde yaptım ve stajlar bana saha tecrübesi kattı. 2023 yılı itibariyle KTO Karatay Üniversitesi’nden mezun oldum. Aynı dönemde, henüz mezun olmadan önce Konya Ticaret Odası’nda ticaret sicili memuru olarak çalışmaya başladım. Mezun bile olmadan böylesine değerli bir kurumda işe başlamamın en önemli nedeni üniversite yıllarında yaptığım stajlar, projeler, aldığım teorik, pratik eğitimler ve belki de en önemlisi edindiğim çevreydi. İş hayatında hedeflerine sağlam adımlarla ilerlemeye çalışan bir birey olarak, üniversitedeki akademisyenlerimizin desteğini ve ilgisini hala yakından hissedebilmek benim için çok değerli. Bana güvenen, yatırım yapan ve beni her zaman destekleyen başta ailem olmak üzere tüm KTO Karatay ailesine teşekkür ederim. İyi ki KTO Karatay!


Nuriye Uğurcan

Mezun

Eğer öğrenim hayatınız boyunca hayallerinizi gerçekleştirmek ve bu yolda ilerlerken kişisel gelişiminize katkı sağlamak istiyorsanız, KTO Karatay Üniversitesi tam size göre. Sağlık alanında sağlamış oldukları staj imkânları ve donanımlı laboratuvarları, KTO Karatay’ı seçmemde en büyük etken oldu. Eğitimim boyunca üniversitemin bana sağlamış olduğu en güzel fırsatlardan birisi de Çift Anadal Programı (ÇAP) imkânı ile iki bölümden mezun olarak diploma almış olmamdır.

Üniversite yıllarımda, hayvan dostları topluluğunda başkan yardımcılığı görevini üstlendim. Diğer öğrenci topluluklarında da aktif rol alarak, sosyal sorumluluk projeleri yürüttüm. Bu süreçte hem kendimi her alanda geliştirme hem de sosyalleşme fırsatı buldum. Akademik hayatıma ve kişisel gelişimime büyük etkisi olan KTO Karatay Üniversitesi'nden mezun olduğum için gurur duyuyorum.


Zeynep Karabiber

Mezun

Benim için göz kamaştırıcı bir yolculuk olan üniversite hayatımda, KTO Karatay Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünü tercih ettiğim için kendimi şanslı hissediyorum. KTO Karatay Üniversitesi, nitelikli akademisyenleri, sunduğu sosyal ve akademik imkânları ile öne çıkan bir kurum olmanın yanı sıra öğrenci toplulukları ve etkinlikleriyle de üniversite hayatıma renk kattı. Bu aktif ve dinamik atmosferin içinde yer aldığım için çok şanslıyım. Üniversitede aldığım dört yıllık eğitimim boyunca bizlere verilen eğitimin kalitesi, akademisyenlerimizin bilgi ve deneyimlerini aktarmak için gösterdiği özveri, mesleki gelişimimde büyük bir rol oynadı.

Kampüsümüzdeki çeşitli etkinliklerde ve öğrenci topluluklarında görev aldığım süre içerisinde, sosyal ağlarımı ve liderlik becerilerimi geliştirme fırsatı buldum. Organizasyon komitelerinde yer almam, etkinliklerin planlanması ve uygulanması süreçlerinde aktif rol oynamamı sağladı. Bu deneyimlerim; takım çalışması, sorumluluk alma ve zaman yönetimi gibi hayati yetkinliklerimi güçlendirdi.

KTO Karatay Üniversitesi’nde geçirdiğim zaman boyunca akademik ve sosyal alanlarda kendimi sürekli geliştirme fırsatı buldum. Bu değerli deneyimler, iş hayatına özgüvenle ilerleme sürecimde bana yardımcı oldu. Ve tabii ki mezun olduktan sonra da KTO Karatay Üniversitesi bu yolculukta beni yalnız bırakmadı. Kariyer Gelişim ve Mezun İlişkileri Ofisi ile her daim yanımda olmaya devam etti.

Üniversitede geçirdiğim harika dört yıl boyunca bana sunulan tüm destek ve fırsatlar için minnettarım. Sizler sayesinde büyüdüm, öğrendim ve kendimi geliştirdim. Eğitim hayatımdaki bu önemli dönemi benim için unutulmaz kılan KTO Karatay ailesine teşekkür ederim.


Doğuhan Veysel Kanat

Mezun

İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden ve gerçeklerinden birisi olan ticareti, uluslararası alanda icra edebilmek için 2018 yılında KTO Karatay Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünü tercih ettim. Mezuniyetime kadar geçen 4 yılda sadece ticareti değil, iş dünyasında bizleri öne çıkaracak her türlü bilgiyi ve tecrübeyi akademisyenlerimizden öğrendim. Lojistik süreçleri, dış ticaret operasyonları ve bu süreçlerdeki hukuksal yükümlülükleri kapsamlı bir eğitim ile öğrenmenin heyecanını yaşadım.

KTO Karatay Üniversitesi sayesinde, Konya Ticaret Odası’nın alanında yetkin üyeleriyle tanışma fırsatım oldu. Şu an meslek hayatımda üniversitemi temsil etmenin sorumluluğuyla çalışıyor, eğitimime KTO Karatay Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisi olarak devam ediyorum. Bu köklü ve büyük ailenin parçası olduğum için kendimi çok şanlı hissediyor, gurur duyuyorum.


Şeyma Durak

Mezun

Üniversite tercih sürecimde uzmanların ilgileri ve yönlendirmeyle yeteneğim doğrultusunda mesleğimi keşfettim. Mezun olduktan sonra kariyer hedefime çok kısa sürede ulaştım. İyi ki Karataylıyım.


Merve Mermer

Mezun

Günlük hayatın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan yazılım sektörünü bu kadar değerli kılan en önemli nedenlerden biri, neredeyse tüm diğer alanların ve mesleki çalışmaların yazılım sektörüne duyduğu ihtiyaçtır. Ülkelerin refah düzeyini yükselten çeşitli sektörlerin gelişimi, yazılım sektörünün ilerlemesiyle doğru orantılıdır.

Çocukluk hayalim olan bilgisayar mühendisliğini seçtiğim zaman, arkamdaki en büyük desteğin üniversitem olacağını biliyordum. Bizi teorik eğitimlerle geliştirmenin yanı sıra, sektöre her anlamda hazırlayan, birbirinden değerli hocalarımız, okulumuzun her yazılım platformu için desteklenen teknolojik alt yapısı ve sosyal imkânları sayesinde başarılı ve mutlu bir eğitim dönemi geçirdim. Yüksek lisans eğitimim için yine KTO Karatay’ı seçerek aldığım eğitimi destekleyen bir programda bulundum.  Lisans ve yüksek lisans dönemlerim boyunca bilgi güvenliği ve web geliştirme eğitimlerine yoğunlaştım. Yine eğitim dönemlerimde fotoğrafçılık, ahşap boyama, yağlı boya, ebru gibi sanatsal faaliyetlerde de kendimi geliştirme fırsatım oldu.

Hayallerimi destekleyen, bana ilham veren bir üniversitenin mezunu olmak benim için gurur verici.


Burak Hataş

Mezun

Genç iş gücü ülkemizin kalkınmasına değer katacak bir alan olduğu için kendi potansiyelimi iş dünyasında her şeyden bağımsız olarak hayata geçirmek istemekteydim. Ülkemizin sosyal ve ekonomik açıdan kalkınmasında önemli roller üstlenecek bireyler yetiştirmeyi kendine görev edinmiş bir üniversitenin mezunu olarak; alanında uzman olan hocalarımdan aldığım işletme yönetimi dersleri ve bireysel tecrübelerinden ilham alarak sıfırdan bir işletme kurdum. Üniversitem ve hocalarım sayesinde iş yerimi Franchise veren işletme haline dönüştürdüm.

KTO Karatay Üniversite öğrencilerine iş arayan değil, işte aranan mezunlar olduğunu gösterdi. Doğrudan ve dolaylı yollarla onlarca kişiye iş imkânı sunabilmek, benim için hem ülkem adına hem de inandığım değerler adına sevindirici bir adım olmuştu. KTO Karatay Üniversitesi’nin ilk öğrencilerinden biri olarak lisans ve yüksek lisans eğitim, öğretim hayatımı Konya’nın ilk vakıf üniversitesinden aldığım için ‘’İyi ki Karataylıyım’’ diyorum.


Muhammed Turgut

Mezun

Sadece bilgi değil, İLİM, BİLGİ VE BİLİM

Ticaretin içine doğmuş birisine “Uluslararası Ticaret” okumak yakışır diyerek çıktığım bir yolculukta hayatımdaki birçok ilkleri tatmama sebep olan yerin adıdır KTO Karatay Üniversitesi. Aslında her üniversite öğrencisi gibi bende bu yolculuğa başladığımda 4 yıllık lisans eğitimimi tamamlayıp bu yolculuğu noktalarım diye düşünmüştüm. Fakat KTO Karatay Üniversitesi yolculuğumda bu sene 10.yılımı doldurmuş bulunmaktayım. Düşünüldüğünde 10 yıllık okul hayatı başarısız bir süreç gibi gelebilir. Fakat durumlar öyle olmadı. Bugün KTO Karatay Üniversitesi’nin bana kattığı vizyonla birlikte Doktora seviyesine gelmiş, beni yetiştiren çok kıymetli hocalarıma söz verdiğim gibi bende bugün ülkeme öğrenci yetiştirecek bir eğitmen seviyesine ulaşmış bulunmaktayım.

KTO Karatay Üniversitesi’nin ilk öğrencilerinden, ilk mezunlarından olmanın haklı gururunu her geçen sene artarak yaşamaktayım. Uluslararası Ticaret ve Lojistik konusunda almış olduğumuz eğitimin kalitesini bazı mülakatlarda diğer üniversitelerden gelen arkadaşlarla girdiğimiz yarışlarda ziyadesiyle fark etme fırsatım oldu. Bu yüzden de bu eğitimin devamını alabilmek için yüksek lisans ve doktora sürecimi burada tamamlamanın doğru olacağına karar verdim. Bizler için bilgiyi tek başına aktarmanın dışında ilim, bilgi ve bilim üçlüsünü bizlere öğretmeyi düstur edinen ve kendine has bir kültürü olan bir yuva haline geldi . Ticaretin içine doğmuş birine Uluslararası Ticaret okumak yakışırdı ama Ticaret Odasının kurmuş olduğu ve Karatay Medresesinin ruhunu taşıyan bir üniversiteye de böylesine bir ticaret eğitimi yakışırdı.

Tüm akademik hayatım boyunca da bu bilgiler ve değerler ışığında KTO Karatay ruhunu her zaman taşımaya devam edeceğim.


Atilla Tarhan

Mezun

Karatayın, hayallerimi gerçekleştirmemde, kişisel ve mesleki gelişimimde eşsiz bir desteği oldu.

Merhaba, ben de birçok genç gibi öğrenim dönemi ve sonrası için hayata ve kariyere dair birçok hayali olan ve bunları gerçekleştirmeye can atan biriydim. Üniversitemize başladığım ilk gün bu hayallerimi gerçekleştirebileceğimi anladım. Üniversitemizin öğrenci toplulukları ve çeşitli sosyal etkinlikleriyle kendimi sürekli geliştirmeye çalıştım. Fakültemizin en ilgimi çeken yanı ise, Türkiye’de Adliye ile ilişkileri en kuvvetli Hukuk Fakültelerinden biri olmasıydı. Bu yakın ilişkinin, daha mezun olmadan ileride seçebileceğim meslekleri yakından tanımama ve kendi kariyer planımı yapmama çok büyük katkısı olmuştur. Uygulamaya yönelik yapılan teorik çalışmaların da katkısıyla fakültemizin her bir mezunu iletişim ve araştırma konularında her zaman ön planda olmaktadır. Bunların sonucu olarak mezun arkadaşlarımı farklı meslek dallarında görmek beni çok mutlu etmektedir. Bu yüzden İyi ki Karatay’lıyım diyorum.