Holland Mesleki Tercih Envanteri, öğrencilerin meslek seçiminde kişilik tiplerine uygun mesleği seçebilmeleri için uygulanan bir envanterdir. 90 sorudan oluşan envanter 6 kişilik tipinin sınıflandırılması için belirli kategorilerde sorulmuştur. Tabi ki elde edilen veriler bireyin envanteri uygularken mevcut ruh haline göre değişiklik gösterebilir.

Başarılı bir meslek seçimi, iş hayatınız boyunca en önemli mutluluk kaynaklarınız arasında yer alacaktır. Severek yürüttüğünüz bir meslek, her sabah iş yerinize huzur ve mutlulukla gitmenizi sağlayacaktır.

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, üniversite adaylarının mesleki seçimlerini önemsiyor ve bu konuda ücretsiz danışmanlık sunuyor.

Öncelikle kendinizi tanıyın, uzmanlara danışarak severek yapabileceğiniz bir mesleği belirleyin ve doğru bir üniversite eğitimi alarak mutlu bir kariyer fırsatı yakalayın.

Tek yapmanız gereken aşağıda yer alan kayıt butonundan kayıt olarak testi uygulamak ve ücretsiz danışmanlık hizmeti için [email protected] e-mail adresine sonucunuzu iletmek.

MESLEK SEÇİMİBirlikte mesleğinizi seçelim!