Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mesleğini Keşfet Testi ise Holland Meslek Testinden yola çıkarak akademisyenler kontrolünde hazırlanmış, modern ve güncel bir testtir. Özellikle henüz ne yapmak istediğine karar verememiş olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) grubu öğrenciler veya kariyerinde bir değişiklik yapmak isteyen yetişkinler için hazırlanmış bir rehberlik hizmetidir. Bu test, bireylerin kişisel özelliklerini, ilgi alanlarını ve becerilerini ölçerek, hangi mesleklerin onlar için daha uygun olduğunu belirlemeye çalışmaktadır.

Mesleğini Keşfet Testi, bireylerin meslek seçimi yaparken karşılaştığı bazı zorlukları aşmalarına yardımcı olabilir. Örneğin, bireyler, kendilerine uygun meslekleri bulmak için çok fazla zaman ve enerji harcayabilirler. Bu testler, bireylerin meslek seçimi yaparken daha objektif bir bakış açısı kazanmalarına yardımcı olabilir ve böylece karar verme sürecini hızlandırabilir.

Sevgili üniversite adayları! Biraz da bizleri Mesleğini Keşfet Testinde nelerin beklediğine gelin yakından bir göz atalım.

90 sorudan oluşan Mesleğini Keşfet Testinde öncelikle karşımıza kişisel bilgilerimizi doldurarak başlayabileceğimiz bir form çıkıyor ve formu dolduruyoruz. Daha sonra ortalama 10 dakikalık bir sürenizi alacak olan bu testte, Tıp Fakültesinden Pilotaja, Hukuk Fakültesinden Psikolojiye dek pek çok farklı bölümün/mesleğin gelecekte bizim için daha uygun olabileceğini görebiliyoruz. Test sonuçlarına göre, kişilerin güçlü yönleri, zayıf yönleri ve ilgi alanlarını ortaya çıkıyor. Bu da öğrencilere daha doğru bir şekilde bölüm seçmeleri konusunda rehberlik ediyor. Sonucunuzu ise uzmanlara danışarak değerlendirme fırsatı yakalıyorsunuz.

YKS'de üniversite tercihi yapacak öğrencilerin, mutlaka bu testi yakından incelemeleri, çözmeleri ve kendilerine en doğru mesleği bir kâşif gibi keşfetmeleri için “Mesleğini Keşfet Testi”ni kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

MESLEK SEÇİMİBirlikte mesleğinizi seçelim!