İşletme 2024 Kontenjan ve Ücretleri
Bölüm Adı Kont. Puan Türü Taban Puan Başarı Sırası Ücret (KDV Hariç) Tercih İndirimi %10 Karatay'a Hoşgeldin İndirimi
İşletme (Burslu)7EA331,23348234.207₺0,00
İşletme (%50 İndirimli)42EA207,937211.459.222₺155.000,00
• Hazırlık programı isteğe bağlıdır.
• Uluslararası Ticaret ve Lojistik (İngilizce) ve İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümlerinde İngilizce hazırlık programı, Arapça Mütercim ve Tercümanlık bölümünde ise Arapça hazırlık programı zorunludur.
• Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler en fazla iki burs/indirimden faydalanabilir, en yüksek iki burs/indirim geçerlidir.
• İngilizce / Arapça Hazırlık ücreti 246.000₺'dir. Kaydolunan programın burs/indirimi geçerlidir.
1. tercihte %30, 2. tercihte %25, 3. tercihte %20, 4. tercihte %15, 5. tercihte %10 burs sağlanır.

İşletme Bölümünde öğrenim gören öğrencilerimiz, işletmelerin ve kurumların nasıl ve ne şartlarda kurulduğunu, nasıl yönetildiğini, nasıl işlediğini, işletme ve kurum yöneticisinin nasıl olması gerektiğini öğrenmektedir. Bölümde özellikle muhasebe-finans, yönetim, pazarlama, üretim, insan kaynakları gibi alanlarda yetkin mezunlar yetişmektedir.

Yurt dışı eğitim ekseninde öğrencilerimiz, ERASMUS kapsamında Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler olan Bulgaristan, İtalya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Polonya, Portekiz ve Letonya’da anlaşmalı olduğumuz okullarda eğitim görme imkânına sahiptir.

İşletme Bölümü mezunlarımızın %100’ü kendi alanında çalışmakta olup %78’i özel sektörde istihdam edilmektedir.

 

Puan Türü EA
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 4 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Sosyoloji, Sosyal Hizmet, Psikoloji, Tarih, İletişim ve Tasarımı, Endüstri Mühendisliği, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Enerji Yönetimi, İslam İktisadı ve Finans
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

İşletme Ders İçerikleri

İşletme Matematiği- Hukuka Giriş- Ekonomi- İşletme Bilimi- Muhasebe- Bilgisayar Uygulamaları- İstatistik- Borçlar Hukuku- Mesleki İngilizce- Pazarlama İlkeleri- Üretim Yönetimi- İşletme Finansmanı- Örgütsel Davranış- Uluslararası Ekonomi- Ticaret Hukuku- Yönetim ve Organizasyon- Araştırma Yöntemleri- Maliyet Muhasebesi- Yatırım Analizi ve Portföy Yönetimi- Uygulamalı Sanayi ve Ticaret Ortak Eğitimi- Uluslararası Finans- Yönetim Muhasebesi- Sayısal Yöntemler

İşletme İş İmkanları

Mezunlarımız girişimci olarak kendi işletmelerinde, özel sektörde Konya ve ulusal düzeydeki şirketlerin muhasebe-finans, insan kaynakları, pazarlama, satın alma, üretim ve yönetim departmanlarında çalışmaktadır. Bunun yanı sıra kamuda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde çalışan mezunlarımız bulunmaktadır.

Tanıtım Videosu

Fotoğraflar