İletişim ve Tasarımı 2024 Kontenjan ve Ücretleri
Bölüm Adı Kont. Puan Türü Taban Puan Başarı Sırası Ücret (KDV Hariç) Tercih İndirimi %10 Karatay'a Hoşgeldin İndirimi
İletişim ve Tasarımı (Burslu)6SÖZ398,9756422.186₺0,00
İletişim ve Tasarımı (%50 İndirimli)34SÖZ233,68846997.141₺140.000,00
İletişim ve Tasarımı (Ücretli)5SÖZ211,434891.239.010₺280.000,00
• Hazırlık programı isteğe bağlıdır.
• Uluslararası Ticaret ve Lojistik (İngilizce) ve İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümlerinde İngilizce hazırlık programı, Arapça Mütercim ve Tercümanlık bölümünde ise Arapça hazırlık programı zorunludur.
• Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler en fazla iki burs/indirimden faydalanabilir, en yüksek iki burs/indirim geçerlidir.
• İngilizce / Arapça Hazırlık ücreti 246.000₺'dir. Kaydolunan programın burs/indirimi geçerlidir.
1. tercihte %30, 2. tercihte %25, 3. tercihte %20, 4. tercihte %15, 5. tercihte %10 burs sağlanır.

KTO Karatay Üniversitesi İletişim ve Tasarımı Bölümü, alanında uzman kadrosu ve uluslararası standartlara sahip programı ile; yaratıcı ve çözüm odaklı düşünebilen, çevreye duyarlı, küresel standartlarda bilgi ve becerilere sahip mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Öğrencilerimiz, modern bilgisayar laboratuvarlarında grafik tasarım, illüstrasyon, tipografi gibi proje tabanlı birçok dersi rahatça işleyebilmekte, fotoğraf atölyesinde fotoğrafçılığın temel esas ve kurallarını öğrenip aynı zamanda fotoğrafçılığın birçok farklı uygulama alanını deneyimleyebilmektedir.

Ayrıca Türkiye’de bir film platosuna sahip tek üniversite olan KTO Karatay Üniversitesi, İletişim ve Tasarımı öğrencilerinin sinema sektöründeki farklı projelerini desteklemektedir.

Yurt dışı eğitim ekseninde öğrencilerimiz, ERASMUS kapsamında Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler olan Belçika, İspanya, İtalya, Litvanya, Makedonya ve Portekiz’de anlaşmalı olduğumuz okullarda eğitim görme imkânına sahiptir.

İletişim ve Tasarımı Bölümü mezunlarımızın %62’si kendi alanında çalışmaktadır. Çalışanların eğitim esnasında ve mezun olduktan sonra 6 ay içerisinde işe başlama oranı ise %100’dür.

Mezunlarımızın %69’u özel sektörde istihdam edilmektedir.

Puan Türü SÖZ
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 4 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu Sosyoloji, Psikoloji, Tarih, Sosyal Hizmet, Enerji Yönetimi, İşletme, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, İslam İktisadı ve Finans, Grafik Tasarımı, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

İletişim ve Tasarımı Ders İçerikleri

Bilgisayar Teknolojilerine Giriş - İletişime Giriş - Temel Tasarım - İngilizce - İletişim Psikolojisi - Bilgisayar Destekli Tasarım - Medya ve İletişim - İşletmecilik İlkeleri - İletişim Sosyolojisi - Tipografi - Arayüz Web Tasarımı - Reklamcılığa Giriş - Tüketici Davranışları ve Müşteri İlişkileri - Ekonomi - Tipografi Uygulamaları - Yeni Medya - Reklamcılık Uygulamaları - Bütünleşik Pazarlama İletişimi - Tasarım Stüdyo - Görüntü ve Ses Uygulamaları - Etkileşim Tasarım - Yaratıcı Yazarlık - Siyasal İletişim Kampanyaları - Görüntü ve Ses Uygulamaları - Etkileşim Tasarımı - Kurumsal Kimlik Tasarım - Sunum Teknikleri - Tasarım Stüdyo - Yayın Tasarımı - Stratejik Pazarlama Yönetimi - Sosyal Sorumluluk Kampanya Tasarımı - İletişim Hukuku - Tasarım Proje Yönetimi

İletişim ve Tasarımı İş İmkanları

Mezunlarımız “Teknik eleman (stüdyo şefi – kurgucu)”, “fotoğraf sanatçısı”, “sanat eleştirmeni”, “grafik tasarımcı”, “web tasarımcı”, “metin yazarı” ve “performans – video sanatçısı” olarak kültür ve sanat alanlarında çalışabilmektedirler. İletişim, görsel ve basılı tanıtım, interaktif medya, eğitim ve eğlence gibi pek çok sektörde gerek özel gerekse kamu kuruluşlarında iletişim ve tasarımı alanında girişimci olabilmenin yanında, görsel iletişim tasarımcısı, internet, web, portal, ara yüz tasarım ve uygulayıcısı, multimedya tasarım ve uygulayıcısı, basılı ürün tasarım ve uygulayıcısı, kampanya tasarım ve uygulayıcısı ve yöneticisi gibi unvanlarla çalışabilmektedirler.

Tanıtım Videosu

Fotoğraflar