Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2024 Kontenjan ve Ücretleri
Bölüm Adı Kont. Puan Türü Taban Puan Başarı Sırası Ücret (KDV Hariç) Tercih İndirimi %10 Karatay'a Hoşgeldin İndirimi
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)6SAY335,7532219.851₺0,00
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli) 11SAY296,97044339.273₺123.000,00
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Ücretli)27SAY255,87971564.071₺246.000,00
• Hazırlık programı isteğe bağlıdır.
• Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler en fazla iki burs/indirimden faydalanabilir, en yüksek iki burs/indirim geçerlidir.
1. tercihte %30, 2. tercihte %25, 3. tercihte %20, 4. tercihte %15, 5. tercihte %10 burs sağlanır.

Çalışma alanları çeşitlilik gösteren ve kendilerine duyulan ihtiyacın gün geçtikçe arttığı fizyoterapistler nöroloji, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, pediatri, hidroklimatoloji, fiziksel tıp, romatoloji, ortopedi ve travmatoloji, el cerrahisi, göğüs-kalp-damar cerrahisi, genel cerrahi ve nöroşirurji bilim dallarında hizmet vermektedir.

KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, Elektroterapi, FTR Uygulama ve Kardiyopulmoner Laboratuvarları sayesinde ileri teknoloji araçlar ile uygulama yapma imkanına sahip olmakta, donanımlı, bilgili, başarılı ve klinik uygulama becerilerini kazanmış bir birey olarak kendilerini geliştirmektedirler. Ayrıca Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, üniversitemiz ile Afiliasyon anlaşması bulunan hastanelerde geniş uygulama ve staj imkanlarından da yararlanmaktadırlar. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümümüzde öğrencilerimize staj garantisi verilmektedir.

Yurt dışı eğitim ekseninde öğrencilerimiz, ERASMUS kapsamında Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler olan Hırvatistan ve Polonya’da anlaşmalı olduğumuz okullarda eğitim görme imkânına sahiptir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunlarımızın %86’sı kendi alanında çalışmaktadır.

Mezunlarımız KPSS P3 puan sıralamasında Türkiye’deki tüm üniversiteler arasında 4. sırada yer almaktadır.

Puan Türü SAY
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 4 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu Ebelik, Çocuk Gelişimi, Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Odyoloji, İşletme
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Ders İçerikleri

Anatomi - Fizyoloji - Tıbbi Biyoloji ve Genetik - Fizyoterapiye Giriş ve Etik - Fizyoterapide Isı ve Işık - Histoloji - Elektroterapi - Manipulatif Tedavi - Fizyoterapide Ölçme ve Değerlendirme - Egzersiz Fizyolojisi - Nöroanatomi – Nörofizyoloji - Normal Motor Gelişim - Hidroterapi - Dahiliye, Biyomekanik ve Kinezyoloji - Tedavi Hareketleri - Nöroloji – Nöroşirurji - Klinik Ortopedi – Pediatri - Nörolojik Rehabilitasyon - Nörofizyolojik Yaklaşımlar - Ortapedik Rehabilitasyon - Pulmoner Rehabilitasyon - Ortez ve Rehabilitasyonu - Pediatrik Rehabilitasyon - Sporcu Sağlığı ve Rehabilitasyonu - İş ve Uğraşı Tedavisi - Romatolojik Rehabilitasyon - Kardiyak Rehabilitasyon - Protez ve Rehabilitasyon - Biyoistatistik - Klinik Uygulama - Fizyoterapide Araştırma Metodolojisi - Fizyoterapide Klinik Problem Çözme

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İş İmkanları

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunu olunca fizyoterapist unvanı alınmaktadır. Bir fizyoterapist olarak, yani tıp ekibinin bir üyesi olarak, hastanelerin fizik tedavi, ortopedi, nöroloji, yanık, kardiyoloji, pediatri, kadın doğum kliniklerinde görev alınabilmektedir. Ayrıca mezunlarımız yataklı tedavi merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, huzurevleri, spor kulüpleri, spor merkezleri, sağlıklı yaşam merkezleri ve kaplıca tesisleri gibi yerlerde iş bulabilmektedir.

Tanıtım Videosu

Fotoğraflar