Endüstri Mühendisliği 2024 Kontenjan ve Ücretleri
Bölüm Adı Kont. Puan Türü Taban Puan Başarı Sırası Ücret (KDV Hariç) Tercih İndirimi %10 Karatay'a Hoşgeldin İndirimi
Endüstri Mühendisliği (Burslu)6SAY419,1961688.429₺0,00
Endüstri Mühendisliği (%50 İndirimli)17SAY334,66995222.445₺130.000,00
Endüstri Mühendisliği (Ücretli)20SAY307,90293299.188₺260.000,00
• Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde İngilizce hazırlık isteğe bağlı, diğer bölümlerde zorunludur.
• Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler en fazla iki burs/indirimden faydalanabilir, en yüksek iki burs/indirim geçerlidir.
*Bir önceki yıl ilgili programa yeterli sayıda öğrenci yerleşmemiş olup, son yerleşen öğrencinin taban puan ve başarı sırasıdır.
**Bir önceki yıl ilgili kontenjana öğrenci yerleşmemiştir.
1. tercihte %30, 2. tercihte %25, 3. tercihte %20, 4. tercihte %15, 5. tercihte %10 burs sağlanır.

Endüstri Mühendisliği, üretim ve hizmet sektöründeki bütünleşik sistemlerin incelenmesi, planlanması, örgütlenmesi, yürütülmesi ve geliştirilmesi için, sistem geliştirerek sorunları önlemeye ve çözmeye dayalı bir mühendislik dalıdır. KTO Karatay Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde bulunan tüm laboratuvarlardan yararlanabilmekte ve teorik bilgilerini ileri teknolojik araç ve gereçlerle pratiğe çevirebilmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri, uygulamaya yönelik, özgün bir eğitim imkânına sahiptir. Bu kapsamda üniversitemiz bünyesinde bulunan Akıllı Teknolojiler Merkezi (AKİTEK) ve Konya Ticaret Odası Model Fabrika öğrencilerimizin akademik bilgilerini sahada uygulama fırsatı yakaladıkları önemli iki projedir. Kısa adıyla Model Fabrika olarak bilinen Konya Ticaret Odası Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi 2019 yılında Konya Ticaret Odası Teknoloji ve Eğitim Kampüsü bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır. Model Fabrikada, CNC Torna, CNC Dik İşlem Merkezi, Metal Testere, 3D Ölçüm Cihazı vb. makine ve ekipmanlarla geleneksel ve yalın üretim tekniklerinin rahatlıkla karşılaştırılabileceği bir esneklikte Pnömatik Silindir üretimi yapılmaktadır. Ayrıca yine kendi bünyesinde dijital dönüşüm unsurlarının daha fazla kullanılacağı montaj hatları ve Endüstri 4.0 uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Yurt dışı eğitim ekseninde öğrencilerimiz, ERASMUS kapsamında Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler olan Polonya ve Portekiz’de anlaşmalı olduğumuz okullarda eğitim görme imkânına sahiptir.

Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunlarımızın %72’si çalışmaktadır. Çalışanların, eğitim esnasında ve mezun olduktan sonra 1 yıl içinde işe başlama oranı ise %100’dür.

 

Puan Türü SAY
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus, IAESTE
Eğitim Süresi 4 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

Endüstri Mühendisliği Ders İçerikleri

Ölçme Teknikleri - Fizik - Matematik - Malzeme ve Makine Bilgisi - İşletme Yönetimi - Elektrik ve Elektroniğin Temelleri - Bilgisayar Destekli Çizim - Bilgisayar Programlama ve Algoritmalar - Mühendislik Ekonomisi - Olasılık Teorisi ve İstatistik - Yöneylem Araştırması - Lineer Cebir - Teknoloji Yönetimi - Yönetim Bilişimleri Sistemleri - Marka Yönetimi - İmalat Süreçleri - Diferansiyel Denklemler - Ergonomi - Stok Yönetimi ve Kontrolü - Tesis Tasarım ve Planlama

Endüstri Mühendisliği İş İmkanları

Mezunlarımız, otomotiv, tekstil ve gıda sanayi başta olmak üzere üretimin olduğu pek çok alanda mühendis olarak çalışmaktadır.

Fotoğraflar