Diyaliz 2024 Kontenjan ve Ücretleri
Bölüm Adı Kont. Puan Türü Taban Puan Başarı Sırası Ücret (KDV Hariç) Tercih İndirimi %10 Karatay'a Hoşgeldin İndirimi
Diyaliz (Burslu)10TYT319,2507673.329₺0,00
Diyaliz (%50 İndirimli)17TYT290,87581996.778₺92.500,00
Diyaliz (Ücretli)47TYT263,817021.386.200₺185.000,00
• Hazırlık programı isteğe bağlıdır.
• Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler en fazla iki burs/indirimden faydalanabilir, en yüksek iki burs/indirim geçerlidir.
1. tercihte %30, 2. tercihte %25, 3. tercihte %20, 4. tercihte %15, 5. tercihte %10 burs sağlanır.

Diyaliz Bölümümüz, sürekli böbrek yetmezliği olan hastalara sağlık hizmeti vermek üzere açılan hemadiyaliz merkezlerinde görev yapacak sağlık elemanları yetiştirmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, eğitimleri sırasında gereken bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerileri ve yetkinlikleri kazanmaları, teorik bilgilerini uygulamalarla pekiştirmelerini sağlamak amacıyla kurulan Diyaliz Laboratuvarında uygulama eğitimi almaktadırlar. Eğitim öğretim dönemleri boyunca özellikle klinik uygulama öncesinde öğretim elemanları denetiminde mankenler üzerinde 2 yıl boyunca uygulama gerektiren dersler için laboratuvar çalışmaları yapılmaktadır. Böylece öğrenciler klinik uygulamalara başlamadan önce, gerekli becerileri kazanmaktadır.

Puan Türü TYT
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 2 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Çocuk Gelişimi, Anestezi
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

Diyaliz Ders İçerikleri

Anotomi - Fizyoloji - Temel Biyokimya - Temel Mikrobiyoloji - Hasta Bakım İlkeleri - İç Hastalıkları - Temel - Diyaliz - Farmakoloji - Nefroloji - Su Sistemi - Enfeksiyon Hastalıkları - Diyaliz Ekipmanları Kullanımı ve Bakımı - Diyaliz - Cerrahi Hastalıkları - Hastalıklarda Süreç ve Bakım - Diyaliz Hastalarında Beslenme Yönetimi - Diyaliz Hastalarında Ruh Sağlığı Sorunları - Çocuk Nefrolojisi

Diyaliz İş İmkanları

Mezunlarımız, kamu ve özel sektörde yer alan sağlık kurum ve kuruluşlarının diyaliz ünitelerinde uzman doktor gözetiminde çalışabilmektedir. Ayrıca Diyaliz teknikeri olarak resmî ya da özel sağlık kuruluşlarının diyaliz ünitelerinde görev alabilir veya kendinize ait diyaliz ünitesi de açabilirsiniz.

Tanıtım Videosu

Fotoğraflar