Anestezi 2024 Kontenjan ve Ücretleri
Bölüm Adı Kont. Puan Türü Taban Puan Başarı Sırası Ücret (KDV Hariç) Tercih İndirimi %10 Karatay'a Hoşgeldin İndirimi
Anestezi (Burslu)10TYT365,57682333.351₺0,00
Anestezi (%50 İndirimli)12TYT332,96556550.643₺92.500,00
Anestezi (Ücretli)56TYT297,24749916.035₺185.000,00
• Hazırlık programı isteğe bağlıdır.
• Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler en fazla iki burs/indirimden faydalanabilir, en yüksek iki burs/indirim geçerlidir.
1. tercihte %30, 2. tercihte %25, 3. tercihte %20, 4. tercihte %15, 5. tercihte %10 burs sağlanır.

Hızla gelişen tıbbi teknoloji, her alanda olduğu gibi anestezide de belirgin bir şekilde kendini göstermektedir. Bu programın amacı ameliyatlarda anestezi işlerinde hekime yardımcı olacak sağlık profesyoneli yetiştirmektedir. Eğitim programımız, öğrencileri bu yönde gerekli bilgi ve beceri ile donatmayı hedeflemektedir.

Bu programdan mezun olanlara “Anestezi Teknikeri” unvanı verilmektedir.  Bu unvanla anestezi teknikeri, ameliyat öncesi hasta hazırlığını yapabilecek, ameliyat sırasında anestezi uzmanına destek verecek, ameliyat sonrasında hasta kontrolü ve denetimini üstlenebilecek nitelikte yetiştirilmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, Hasta Takip Laboratuvarı, Hijyen Eğitim Laboratuvarı, Tıbbi Beceri Laboratuvarlarında klinik becerilerini arttırmakta ve mesleğe kendilerini donanımlı olarak hazırlamaktadırlar. 

Puan Türü TYT
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 2 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu Diyaliz, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Çocuk Gelişimi
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

Anestezi Ders İçerikleri

Anatomi - Fizyoloji - Tıbbi Terminoloji - Dahiliye - Anestezi Uygulamaları - İngilizce - Anestezi Cihaz ve Ekipmanları - Farmakoloji - Cerrahi Hastalıkları - Araştırma Yöntem ve Teknikleri - Klinik Anestezi - Reanimasyon - Mikrobiyoloji - Sağlık Hukuku - Meslek Etiği - Enfeksiyon Hastalıkları

Anestezi İş İmkanları

Mezunlarımız, “Anestezi Sağlık Teknikeri” unvanı alarak her türlü ameliyatta hastanın uyutulması için gerekli tıbbi yöntemleri, hekimin yönergeleri doğrultusunda uygulayabilmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nı kazanarak devlet hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri, üniversite hastanelerinde çalışabilmekte ya da gerekli şartları sağlayarak özel hastanelerde çalışabilme imkânına sahip olabilmektedirler.

Fotoğraflar