Mimarlık

Mimarlık Bölümü, teknolojik imkânları kullanabilen ve uluslararası alanda rekabet edebilecek yaşam alanları oluşturabilen, tarih ve çevre bilincine sahip yetkin mimarlar yetiştirmektedir. Mimarlık Bölümü öğrencileri İç Mimarlık Bölümünde Çift Anadal yaparak 4 yıllık eğitimlerinin sonunda iki diplomayla mezun olma fırsatına sahiptir.

Ayrıca KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, Temel Tasarım Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi ve Çizim Atölyelerinde yaratıcı ve özgün tasarımlarını somut hale getirme konusunda kendilerini geliştirmektedir.

Ülkemizde Mimarlık Bölümü mezunlarının mezuniyet sonrası 6 ay içinde iş bulma oranı %57’dir.

Sektör Danışmanlığı Projesi
Mimarlık Bölümü öğrencilerimiz, dördüncü sınıfta öğrenim görürken sektörden kendilerine bir danışman atanmaktadır.

Bu proje kapsamında öğrencilerimiz ile sektör danışmanları ayda en az bir kez iş yerinde, üniversitede tahsis edilen mekânlarda veya sektörü kapsayan farklı platformlarda bir araya gelmektedir. Bu faaliyetler, akademik danışmanın gözetiminde gerçekleştirilmektedir. Böylece KTO Karataylılar, mezun olduklarında 1 yıllık bir iş tecrübesi de elde etmektedir.

Puan Türü SAY
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 4 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu İç Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

Mimarlık Ders İçerikleri

Bina Bilgisi - Strüktür Tasarımı - Mimarlıkta Biçim, Mekân, Düzen Kavramları - Temel Tasarım - Yapı Malzemesi - Maket Model Yapımı - Perspektif - Yapı Elemanları - Statik Mukavemet - Şehir, Mimarlık ve Mekân - Mimari ve Psikoloji - Mimarlık Tarihi - Şehircilik - Çağdaş Mimarlık Tarihi - Mimari Animasyon - Mimari Presentasyon - Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı - Osmanlı Cami Mimarisi Özellikleri - Mimari ve Sinema

Mimarlık İş İmkanları

Mezunlarımız belediyelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında idari ve mesleki görevlerde, mimarlık ofislerinde, inşaat ve yapı denetim firmalarında çalışabilmektedirler. Ayrıca kendi ofisini açarak yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası projelerin bir parçası olan girişimci mezunlarımız bulunmaktadır.

Mimarlık Puan ve Ücreti

MİMARLIK
Bölüm Adı Kont. Taban Puan Başarı Sırası Ücreti (KDV Hariç)
Mimarlık (Burslu) 8 329,8371 116.654 0,00 TL
Mimarlık (%50 İndirimli) 22 ..........* ..........* 30.000 TL

 

Tanıtım Videosu

Fotoğraflar

Mimarlık Mimarlık Mimarlık Mimarlık Mimarlık Mimarlık Mimarlık