İç Mimarlık

İç Mimarlık Bölümü, öğrencilerin yaratıcı gücünü açığa çıkaran, gelişen teknoloji ve olanaklar sayesinde yenilikçi tasarımlara öncülük eden nitelikli insanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. KTO Karatay Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencileri, Mimarlık Bölümünde Çift Anadal Programı’na katılarak 4 yıllık eğitimlerinin sonunda iki diplomayla mezun olma hakkına sahiptir. Ayrıca KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, Temel Tasarım Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi ve Çizim Atölyelerinde yaratıcı ve özgün tasarımlarını somut hale getirme konusunda kendilerini geliştirmektedir.

Ülkemizde İç Mimarlık Bölümü mezunlarının, mezuniyet sonrası 1 yıl içinde iş bulma oranı %66,7’dir.

Sektör Danışmanlığı Projesi
İç Mimarlık Bölümü öğrencilerimiz, dördüncü sınıfta öğrenim görürken sektörden kendilerine bir danışman atanmaktadır.

Bu proje kapsamında öğrencilerimiz ile sektör danışmanları ayda en az bir kez iş yerinde, üniversitede tahsis edilen mekânlarda veya sektörü kapsayan farklı platformlarda bir araya gelmektedir. Bu faaliyetler, akademik danışmanın gözetiminde gerçekleştirilmektedir. Böylece KTO Karataylılar, mezun olduklarında 1 yıllık bir iş tecrübesi de elde etmektedir.

Puan Türü SAY
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 4 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

İç Mimarlık Ders İçerikleri

Strüktür Tasarımı - Temel Tasarım - Tasarı Geometri - Mimarlığa Giriş - Teknik Resim - Matematik - Konut Yapıları - Mimarlıkta Biçim Mekan Düzen - İç Mimari Stüdyoya Giriş - Perspektif - Maket Model - Yapı Bilgisi - Malzeme Bilgisi - Eğitim Yapıları - Mimari Anlatım Teknikleri - Yapı Elemanları - Strüktür Bilgisi - İç Mekanda Işık Renk Doku - Sanat Tarihi - Turizm Konaklama Yapıları – İç Mimari Stüdyo - Donatı Tarihi - Modüler Sistemler - Bilgisayar Destekli Tasarım - Mekan Analizi - Ergonomi - Akustik - Bahçe Tasarımı - İç Mekan Konstrüksiyon Bilgisi - Aydınlatma - Mimarlık Tarihi - Çevre Tasarımı - Evrensel Tasarım - Artistik Mimari Çizim - Mobilya Tasarımı - İç Mekan - Rölöve – İç Mimari - Yapım Yönetim - Restorasyon

İç Mimarlık İş İmkanları

Mezunlarımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile il ve ilçe belediyelerinde, özel şirketlerde, kendi işlerinde veya her türlü iç mekân düzenlemesinde çalışabilmektedir.

İç Mimarlık Puan ve Ücreti

İÇ MİMARLIK
Bölüm Adı Kont Taban Puan Başarı Sırası Ücreti (KDV Hariç)
İç Mimarlık (Burslu) 8 261,01927 255.602 0,00 TL
İç Mimarlık (%50 İndirimli) 20 227,17518 376.670 30.000 TL

 

Tanıtım Videosu

Fotoğraflar

İç Mimarlık İç Mimarlık İç Mimarlık İç Mimarlık İç Mimarlık İç Mimarlık