Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Programcılığı, bilgisayar kullanımı, yazılımı, bakımı ve onarımı ile bilgisayar ağlarının kurulumu ve yönetimi ile ilgilenen bir bölümdür.

KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, sektör ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan güncel müfredatımız ile bilgisayar yazılımı ve donanımı konusunda gelişmeleri takip edebilen nitelikli bir eleman olarak kendilerini geliştirmektedirler. Ayrıca Bilgisayar Programcılığı Bölümü öğrencilerimiz KTO Teknoloji ve Eğitim Kampüsü’nde yer alan Mesleki Eğitim Merkezi’nde sertifikalı eğitim alma imkanına da sahiptirler.

Puan Türü TYT
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 2 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu -
Eğitim Yeri Teknoloji ve Eğitim Kampüsü

Bilgisayar Programcılığı Ders İçerikleri

Elektronik Teknisyenliği Matematiği, Bilgisayar Donanımı, Veri Yapıları ve Programlama, Veri Tabanı, Algoritma ve Programlamaya Giriş, Bilişim Teknolojileri, Web Tasarımı, İçerik Yönetim Sistemleri, Nesneye Dayalı Programlama, İngilizce, Matematik.

Bilgisayar Programcılığı İş İmkanları

Mezunlarımız kamuda ve kamuya bağlı kuruluşlarda, belediyelerde, hastanelerde, üniversitelerde “Bilgisayar Programlama Teknikeri” olarak çalışabilmektedirler. Ayrıca özel sektörde; yazılım geliştiren şirketlerde, bankalarda, sigorta şirketlerinde mal ve hizmet üretiminde yer alan diğer şirketlerde Web Tasarım Uzmanı, Veri Tabanı Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak çalışabilmektedirler.

Bilgisayar Programcılığı Puan ve Ücreti

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
Bölüm Adı Kont. Taban Puan Başarı Sırası Ücreti (KDV Hariç)
Bilgisayar Programcılığı (Burslu) 12 278,30949 508.311 0.00 TL
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli) 22 222,52221 1.129.379 16.500 TL
Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 46 190,72199 1.575.042 33.000 TL

 

Tanıtım Videosu

Fotoğraflar

Bilgisayar Programcılığı Bilgisayar Programcılığı