Anestezi

Hızla gelişen tıbbi teknoloji, her alanda olduğu gibi anestezide de belirgin bir şekilde kendini göstermektedir. Bu programın amacı ameliyatlarda anestezi işlerinde hekime yardımcı olacak sağlık profesyoneli yetiştirmektedir. Eğitim programımız, öğrencileri bu yönde gerekli bilgi ve beceri ile donatmayı hedeflemektedir.

Bu programdan mezun olanlara “Anestezi Teknikeri” unvanı verilmektedir.  Bu unvanla anestezi teknikeri, ameliyat öncesi hasta hazırlığını yapabilecek, ameliyat sırasında anestezi uzmanına destek verecek, ameliyat sonrasında hasta kontrolü ve denetimini üstlenebilecek nitelikte yetiştirilmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, Hasta Takip Laboratuvarı, Hijyen Eğitim Laboratuvarı, Tıbbi Beceri Laboratuvarlarında klinik becerilerini arttırmakta ve mesleğe kendilerini donanımlı olarak hazırlamaktadırlar. 

Puan Türü TYT
Eğitim Dili Türkçe
Seçmeli Yabancı Dil İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Farsça
Yurt Dışı Eğitim Erasmus
Eğitim Süresi 2 yıl
Hazırlık İsteğe Bağlı
Çift Anadal Durumu Diyaliz, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Çocuk Gelişimi
Eğitim Yeri Merkez Kampüs

Anestezi Ders İçerikleri

Anatomi - Fizyoloji - Tıbbi Terminoloji - Dahiliye - Anestezi Uygulamaları - İngilizce - Anestezi Cihaz ve Ekipmanları - Farmakoloji - Cerrahi Hastalıkları - Araştırma Yöntem ve Teknikleri - Klinik Anestezi - Reanimasyon - Mikrobiyoloji - Sağlık Hukuku - Meslek Etiği - Enfeksiyon Hastalıkları

Anestezi İş İmkanları

Mezunlarımız, “Anestezi Sağlık Teknikeri” unvanı alarak her türlü ameliyatta hastanın uyutulması için gerekli tıbbi yöntemleri, hekimin yönergeleri doğrultusunda uygulayabilmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nı kazanarak devlet hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri, üniversite hastanelerinde çalışabilmekte ya da gerekli şartları sağlayarak özel hastanelerde çalışabilme imkânına sahip olabilmektedirler.

Anestezi Taban Puan ve Ücreti

ANESTEZİ
Bölüm Adı Kont. Taban Puan Başarı Sırası Ücreti (KDV Hariç)
Anestezi (Burslu) 10 365,57682 333.351 0,00 TL
Anestezi (%50 İndirimli) 17 332,96556 550.643 44.000 TL
Anestezi (Ücretli) 54 297,24749 916.035 88.000 TL

 

Fotoğraflar

Anestezi Anestezi Anestezi